Kütyük, fémek A-tól Z-ig

A-Z olcsóság

Android vs iPhone performansz!

2017. március 22. - azolcsosag Dani

Tudjuk, hogy nem szerencsés dolog a körtét az almával összehasonlítani, de most mégis meg fog történni a szó szoros és átvitt értelmében is.

Természetesen nem a cél nélkül fikázás vagy istenítés lebeg előttünk, hanem egy igen alapos, már-már tudományos jellegű teszt megosztása a nagyközönséggel, ami a Blancco Tehnology Group felmérésében készült.

ios-9-vs-android-n-comparison.png

A kutatás alapja egyszerű: a meghibásodási rátákat vetették össze negyedévenként Android és iOS fronton a felhasználói visszajelzések alapján.

És ez bizony kérlelhetetlenül az Androidnak kedvezett. Ugyanis az iOS felhasználók által tapasztalt meghibásodások száma az elmúlt negyedévben közel napról napra nőtt. Ezt most szó szerint kell érteni, ugyanis a kutatás mindössze pár hete jelent meg.

Milyen rendszer alapú hibákra gondolhatunk?

A kutatás arra korlátozódott, amikor az okostelefonon futó szoftver nem működött rendeltetésszerűen, vagy hibás működést produkált, ez alatt olyan bugokat kell érteni, mint:

- a rendszer válaszokban megfigyelhető késések

- kamera problémák

- érintőképernyő meghibásodások, szaggatott válaszok

- akkumulátor töltési problémák

- teljesítmény romlás

android--1.jpg

Számszerűsítve ez azt jelenti, hogy 2016 utolsó negyedévében a felmérésben részt vevő iOS eszközökön 62%-ban észleltek hibát a felhasználók, ellentétben az azonos időben mért Androidos készülékek esetében, ahol a hibák száma 46%-os volt.

Az iPhone 6 és iPhone 6 Plus a legrosszabbul telesítő iOS eszköznek bizonyult a többi modellel szemben. A hibák között az érintőképernyővel és az érintésre adott válasszal járt élen, vagy az iOS egyszerűen összeomlott és a készülék kikapcsolt.

Az érintőkijelzővel kapcsolatos problémákat egy ideig nem ismerte el az Apple, sőt a felhasználókat hibáztatta a nem rendeltetésszerű használatért, majd tavaly novemberben tartva a rossz sajtótól végül kiadtak egy javítási programot a kompatibilis készülékekre, aminek az árából egy középkategóriás kínai okostelefont simán meg lehet ma is vásárolni.

android_vs_ios.jpg

Az Androiddal kapcsolatos hibák is okostelefonhoz köthetők, mégpedig a Samsung mobilokon teljesített a legrosszabbul a rendszer. A hibák leginkább kamera, töltés és USB fronton érhetők tetten.

Érdemes figyelemmel kísérni a hasonló hibákkal foglalkozó blogokat, hogy racionális döntést hozzunk mobiltelefon vásárlás ügyében, bár amennyiben hajlandóak vagyunk egy minimális önmegfigyelést alkalmazni, akkor általában észrevehetjük, hogy a mobiltelefon választás, használat a legtöbb esetben érzelmi döntés, és a választásunk mellett kitartunk, akkor is, ha piros hó hull.

Nyílván az Android is folyamatosan fejlesztésre szorul, ám egy Huawei, Meizu vagy Xiaomi csúcskategóriás okostelefonnal párosítva egy közel tökéletes felhasználói élménnyel gazdagodva élvezhetjük operációs rendszerünk és készülékünk minden előnyét és izgalmát.

 

süti beállítások módosítása