Kütyük, fémek A-tól Z-ig

A-Z olcsóság

Mobil WC, avagy két szóban a függésről

2019. október 02. - azolcsosag Dani

Az eNET kutatása több mint öt millió embert érintett, akiket mobilos szokásaikról kérdeztek. A válaszadók 25%-a még a WC-re is viszi magával hőn szeretett okostelefonját.

Azért ez nem kismértékben meghökkentő. Mi ez, ha nem függés? Igaz a mai életritmus ebbe az irányba hajtja a mókuskerékben rohanókat, de akkor is.

A trónoláshoz tényleg elengedhetetlen a kütyü jelenléte? Jó persze, sokan hozzák fel példának nagyapáinkat, sőt apáinkat, akik előszeretettel olvastak újságot, miközben a remekmű megszületésére vártak. A nők számára ez a fajta szokás értelmezhetetlen, elgondolva, hogy milyen lehet ott ülni, még akkor is, ha a kidolgozás sikeres volt. Ülni a kellemetlen szagban, lehúzott gatyával, kilógó fenékkel, hát nem túlságosan biztató.

Erre kijön ez a felmérés és máris új képet kell festenünk, az újság eltűnik, a környezet marad, miközben a WC-n ülő a betűk falása helyett a mobilját falja fel a szemeivel. Mi az, ami indokolja ezt a viselkedést?

1523054739675.jpg

Mi történhet tíz perc alatt, ami miatt nélkülözhetetlen a készülék? Egyáltalán mi a jó abban, ha az alapvetően nem túl hosszú időt igénybe vevő trónolás során pár gondolatnyi “húzogatás” juthat szóhoz?

Persze lehet, hogy néhány év leforgása után a mobil a WC-ben megszülető alkotásról még azt is megmondja, hogy mi volt a vacsora, de jelenleg nem állunk ilyen fejlett technológiai szinten.

A függés az, ami hajthatja a résztvevőket. Ez bizony nem túl jó hír, hiszen önmagában a függőség betegségnek számít, amit orvosolni kell. Persze erre mindenki legyint, telóval a kezében, de ha egy percre elragadják tőlük kütyüjüket, akkor a harag, a düh, a meghunyászkodás (kinek milyen a lelki világa) árulkodnak arról, hogy a mobilhoz konkrét érzelmek kapcsolódnak, s nemcsak a tulajdonlás igénye.

Ha otthon tudod hagyni kedvenc okostelefonodat, akkor bizony megálltad a helyedet a függőségi próbán. Viszont ha képtelen vagy félretenni, a markodból kiejteni, akkor bizony érdemes elgondolkodnod azon, hogy ez így jó-e.

a5d2a728caa8a6e5af9861ad423a585e.jpg

A folyamatos figyelem elterelés számos hátulütővel rendelkezik. Ilyen fals körülmények között elsuhannak a fontos momentumok, a vicces pillanatok, minden ami “itt és most” történik.

Miért dobnád el az életedet a virtuális létért? Mert ez félrevonulás, csak éppen nem jó értelemben. Kétségtelen, hogy a kütyük tudása nem mindennapos, de a baráti találkozások, családi ebédek stb. hangulatát nem adhatják vissza.

A trónolás nyugalma telefonozással egy az egyben elűzhető. Az önmagamra figyelés állapota ilyen közegben lehetetlennek tűnik és az is. Nem csoda egyébként, hogy egy másik kutatás rámutatott arra, hogy a legtöbb mobil baleset a WC-ben történik. Nem meglepő.frog-914519_960_720.jpg

A trónba belepottyanó mobil az esetek többségében kiszárítás után használható, ám nem egy kütyü adja fel a küzdelmet a zavarosban való úszkálás után.

És hogy mi a konklúzió? Igazán az nincs. A több, mint öt millió magyar negyede képtelen élni telefon nélkül, amire jó példa a WC-be való szállítás is. Ez már nem az újdonság erejéről szól, egyfajta függőséget jelent. De van kiút, melyet apró lépésekkel meg lehet tenni, a szobában hagyva a mobilt, hiszen a trón így is csábít, nagyon hív.

Most lerántjuk rólad is a leplet, szavazz!

 

süti beállítások módosítása